II Forum Gospodarcze – Nawigator Biznesu

II Forum Gospodarcze – Nawigator Biznesu

Czwartek 26 września był dzień pod hasłem: biznes i gospodarka. Rano odbyło się II Forum Gospodarcze. Wieczorem miasto wręczyło nagrody „Nawigator Biznesu”.

– Pan prezydent Jacek Wójcicki cieszy się, że udało się pozyskać 400 hektarów przestrzeni na nowe inwestycje mające być podstawą przyszłego rozwoju ekonomicznego miasta (przy ul. Mironickiej – dop. red.). Kiedy to się jednak uda? Nie uda się to wtedy, kiedy przyjdą tu inwestorzy i zbudują fabryki. Uda się to wtedy, kiedy tutaj będą kompetencje, których ci inwestorzy będą potrzebowali. Cały system edukacji i cały system społeczny musi być ukierunkowany na to, że najważniejsza jest umiejętność uczestniczenia w rozwiązywaniu problemów, krytycznego myślenia czy myślenia poza schematami – mówił w czwartek 26 września prof. Jerzy Hausner z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, były minister finansów. Był gościem II Forum Gospodarczego Gorzowski Archipelag Rozwoju, które odbywało się w auli Akademii im. Jakuba z Paradyża.

Także w czwartek – na gali w bibliotece wojewódzkiej – wręczono nagrody „Nawigator Biznesu”.

W kategorii: debiut roku wygrał hotel Bulvar, a wyróżnienia otrzymali: Universal Fibers Europe, Ulton, Wet-Art Paweł Markowski, Biuro Usług Turystycznych Polonez Mariusz Doktór.

W kategorii: stąd jestem zwyciężyła firma Hajduk Agnieszka i Dariusz Nasińscy. Wyróżnienia otrzymały firmy: Gotech, Gezet, Drew-Plast Dariusz Mazowiecki, Joker K.Kita & M.Maciejewski.

W kategorii: biznes świadomy społecznie Nawigatorem Biznesu zostało Let’s Cook – studio kulinarne Monika Reinhardt. Wyróżnienia trafiły do: Smacznej Diety, Inco, Holding-Zrembu Gorzów i klubu sportowego AZS AJP Gorzów.

Kobietami Biznesu zostały Violetta Panasiuk-Strzyżewska z firmy Audit i Edyta Hubska z firmy Idea HR Group, a wyróżniono w tej kategorii: dr Annę Czekirdę z Wyższej Szkoły Biznesu w Gorzowie, Ewę Cimander z firmy Usługi Transportowe, Leśne i Ogólnobudowlane oraz Annę Borowiecką z Reha-Med Kliniki Kosmetologii i Trychologii.

Innowatorami roku zostały firmy Silcare oraz Mestil. Wyróżnione zostały firmy: Gorem, El-Expert Leszek Zołotarski i Mikrosystem Jarosław Kopyś.


Dodaj komentarz

Close Menu