Odznaczenia Państwowe dla przedstawicieli i partnerów Pracodawców RP

Odznaczenia Państwowe dla przedstawicieli i partnerów Pracodawców RP

20 osób – przedstawicieli i partnerów Pracodawców RP, w tym pięcioro wiceprezydentów tej organizacji, znalazło się w gronie wyróżnionych odznaczeniami państwowymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w siedzibie Pracodawców RP, w ramach posiedzenia Rady organizacji zamykającego obchody jej 30-lecia.


Zgodnie z postanowieniami Prezydenta RP, uhonorowano m.in. członków Rady Pracodawców RP i wiceprezydentów tej organizacji – Annę Rulkiewicz, Iwonę Srokę, Piotra Kamińskiego, Mariusza Książka i Wojciecha Trojanowskiego. W tym gronie znalazł się także jeden obcokrajowiec – Francuz Jean-Francois Fallacher. Odznaczenia wręczył obecnym na uroczystości 15 uhonorowanym osobom Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera, który podkreślił, że Rzeczpospolita Polska nie byłaby dziś tak rozwinięta, gdyby nie przedsiębiorcy i ich zaangażowanie.

Pełna lista osób uhonorowanych odznaczeniami państwowymi postanowieniami Prezydenta RP:

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski – za wybitne zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia publicznego, za wkład w rozwój międzynarodowej współpracy naukowej:
– Andrzej Fal,
– Julian Malicki.


Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski – za wybitne zasługi na rzecz rozwoju i promocji polskiej gospodarki oraz przedsiębiorczości, za działalność społeczną:
– Rafał Lipiński.

Złoty Krzyż Zasługi – za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i promocji polskiej gospodarki oraz przedsiębiorczości:
– Ryszard Biernacki,
– Józef Dziubasik,
– Adam Gąsiorowski,
– Mariusz Książek,
– Jerzy Nadolny,
– Violetta Panasiuk-Strzyżewska,
– Anna Rulkiewicz,
– Iwona Sroka,
– Henryk Woźniak.

Srebrny Krzyż Zasługi – za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i promocji polskiej gospodarki oraz przedsiębiorczości:
– Janusz Cendrowski,
– Piotr Kamiński,
– Wojciech Konecki,
– Andrzej Sokołowski.

Brązowy Krzyż Zasługi – za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i promocji polskiej gospodarki oraz przedsiębiorczości:
– Konrad Pokutycki,
– Wojciech Trojanowski,
– Franciszek Ziajkowski.

Srebrny Krzyż Zasługi – obywatel Republiki Francuskiej za zasługi w rozwijaniu polsko-francuskiej współpracy gospodarczej, za działalność na rzecz rozwoju telekomunikacji w Polsce:
– Jean-Francois Fallacher.

Dodaj komentarz

Close Menu